БІЛЬШІСТЬ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ПРОТИ АКЦІЙ ПРОТЕСТУ, ЯКІ ПРОВОДИЛИСЯ ПІД БУДІВЛЕЮ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ (Прес-реліз)

За даними загальнонаціонального опитування, проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень «SOCIS» в лютому цього року, більше половини  (55,5%) населення України негативно ставилися до акцій протесту під будівлею Верховної Ради України, які до своєї депортації з України очолював  Михайло Саакашвілі. Частка прихильників даних акцій була досить незначною, а трохи більше чверті опитаних ставилися до них нейтрально.

 Графік 1.Яке Ваше ставлення до акції протесту під будівлею Верховної Ради України в Києві, яку проводить М.Саакашвілі? (%)

Прийняте владою рішення стосовно М.Саакашвілі цілком відповідає очікуванням більшості населення України. Так, майже половина  (48%) опитаних  на початку лютого вважали, що М.Саакашвілі має бути депортованим з України. Частка тих, хто підтримав би протилежне рішення влади (повернути М.Саакашвілі громадянство або навіть призначити його прем’єр – міністром) була незначною. А кожен десятий респондент схилявся до ще більш жорстких дій влади щодо М.Саакашвілі (арешт та суд).

Графік 2. На Вашу думку, що повинна зробити влада стосовно Михайла Саакашвілі?  (%)

Привертає увагу той факт, що більшість населення також очікували більшої ефективності  органів влади й стосовно самих акцій протесту. Так, 35,2% респондентів  дотримувалися думки, що влада демонструє недостатню рішучість стосовно даних акцій протесту, а 18,3% вважали, що дії влади занадто м’які.

Про дослідження. При проведенні опитування використовувалася вибірка, що репрезентує доросле населення України (окрім Криму та  непідконтрольних територій (НПКТ) на Сході України) за такими показниками як стать, вік, регіон проживання та тип населеного пункту. Обсяг вибірки: n=2000 респондентів.