СТАВЛЕННЯ ДО МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ: РЕЗУЛЬТАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ (ПРЕС-РЕЛІЗ)

Завантажити у форматі .pdf:

 

logo_microsoft_word_2013
 


Методологія опитування.

Вибірка: репрезентує доросле населення України (окрім Криму та непідконтрольних територій (НПКТ) на Сході України) за такими показниками як стать, вік, регіон проживання та тип населеного пункту.

Обсяг вибірки: n=2000 респондентів.

Метод опитування: CAPI з використанням планшетів.

Дати проведення польового етапу: 13-23 березня 2020 р.


Основні результати опитування.

Переважна більшість (43,8%) опитаних протягом останнього року користувалися послугами державних медичних закладів. Частка пацієнтів приватних закладів складає лише 10,4%.

Більша частина респондентів вважає, що якість роботи як державних, так і приватних медичних закладів в Україні не змінилася (відповідно 46% та 40,5%). З позитивних трендів –зростання відсотка опитаних, які зазначили, що робота державних закладів дещо покращилася (16,4% у березні 2020 р. проти 13,0% у квітні минулого року).

З найпомітніших змін за останній рік – суттєве зменшення кількості противників медичної реформи (з 45,7% у квітні минулого року до 33,3% у березні цього року) та деяке зростання частки прихильників реформи (до 20,7% проти 17,8% у квітні минулого року).

І хоча трохи більше половини населення (52,1%) виявляє незадоволення результатами першого етапу реформи, ключові заходи, передбачені даним етапом реформи (підписання декларації з сімейним лікарем, реалізація програми «Доступні ліки», запровадження системи eHealth) оцінюються позитивно.

74,2% населення підписали декларацію з сімейним лікарем і більшість з них за останній рік відвідували свого сімейного лікаря. При цьому переважна більшість (79,9%) залишилися задоволеними візитом до сімейного лікаря.

Що стосується основних заходів, запланованих в рамках другого етапу реформи, то всі вони для більшої частини населення є актуальними. Але вірогідність їх реалізації найближчим часом оцінюється трохи суперечливо. Дещо більше вірять в реалізацію таких заходів як вільний вибір медиків та медичних закладів (48,0%), безкоштовні консультації при наявності направлення від сімейного лікаря (47,3%) та запровадження електронної медичної картки та електронного направлення від лікаря (46,4%).