Чи дотримувалися українці карантину на Великдень? (прес-реліз за результатами загальнонаціонального опитування громадської думки)

Методологія опитування.

Вибірка: репрезентує доросле населення України (окрім Криму та непідконтрольних територій (НПКТ) на Сході України) за такими показниками як стать, вік, регіон проживання та тип населеного пункту.
Обсяг вибірки: n=2000 респондентів.
Метод опитування: CAТI з використанням планшетів.
Дати проведення польового етапу: 23-30 квітня 2020 р.


Основні результати опитування.

Переважна більшість населення (84,7%) цього року святкували Великдень. Але здебільшого (94,8%) не ходили до церкви на богослужіння. Відвідали церкву чи інше місце богослужіння лише 4,4% респондентів.

Більше половини опитаних (57,2%) дивилися відео-трансляцію Великодньої церковної літургії по телебаченню чи Інтернету. Більше дивилися відео-трансляцію віруючі ПЦУ (митрополит Епіфаній) (71,0%), ніж віруючі УПЦ Московського патріархату (митрополит Онуфрій (58,3%).

Переважна більшість населення (87,8%) згодна з тим, що на Великдень необхідно було залишитися вдома, дотримуючись умов карантину. Прихильників протилежної точки зору (що «не дивлячись на карантин можна відвідати церкву») було небагато – 6,7% респондентів. Цей показник дуже близький до кількості респондентів, які відповіли, що вже зараз мають хворих на коронавірус серед близьких, родичів, сусідів чи знайомих (7,1%).

Більше тих, хто вважав, що «не дивлячись на карантин можна відвідати церкву», серед віруючих УПЦ Московського патріархату, – 15,0% (проти 6,0% віруючих ПЦУ).