СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ НАСТРОЇ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ: РЕЗУЛЬТАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ (ПРЕС-РЕЛІЗ)

Завантажити у форматі .pdf:

 

logo_microsoft_word_2013
 


Методологія опитування.

Вибірка: репрезентує доросле населення України (окрім Криму та непідконтрольних територій (НПКТ) на Сході України) за такими показниками як стать, вік, регіон проживання та тип населеного пункту.

Обсяг вибірки: n=2000 респондентів.

Метод опитування: CAPI з використанням планшетів.

Дати проведення польового етапу: 13-23 березня 2020 р.


Основні результати опитування.

Основні характеристики оцінки ситуації в країні залишаються незмінними,- більша частина респондентів (43,9%) вважає, що події в країні розвиваються частково у правильному, а частково – у неправильному напрямку.

З того, що змінилося у березні, можна відзначити більшу поляризацію оцінок ситуації. Так, зменшилася частка тих, хто оцінює її неоднозначно. Зате збільшилася як кількість респондентів, що схиляються до неправильного напрямку розвитку подій (до 37,5%), так і тих, хто вважає напрямок розвитку подій правильним (до 14,8%).

Найбільш актуальними проблемами, які хвилюють людей, залишаються війна на Сході (46,9%) та низький рівень зарплат і пенсій (47,3%).

У березні дещо знизилася актуальність проблеми високих комунальних тарифів (до 28,4%), натомість більш важливою стала проблема якісного медичного обслуговування (23,9%).

Володимир Зеленський залишається політиком з найвищим електоральним рейтингом, – при наявності широкого вибору кандидатів проголосували б за нього 40,4% респондентів.

Дещо зріс рейтинг Петра Порошенка (з 9,6% у лютому до 11,8% у березні) та знизився рейтинг Юлії Тимошенко (з 7,5% у лютому до 5,1% у березні).

Партія «Слуга народу» залишається лідером за кількістю потенціальних виборців (31,5%). На другому місці – «Європейська солідарність» (12%), що у березні ще більше наростила імідж опозиційної партії (до 28,4%).

Рейтинг «Опозиційної платформи – За життя» у березні складав 9,8%, а «Батьківщини» -5,9%.

Електоральні показники більшості політичних партій у березні переважно не змінилися. Лише дещо втратила симпатії виборців «Батьківщина» (електоральний показник даної політичної сили у лютому складав 8,1%).