Соціально-політична ситуація в Україні: липень 2021 р. (прес-реліз за результатами загальнонаціонального опитування громадської думки)

Основні результати опитування.

Більше половини опитаних (65,6%) вважають, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку. Більша частина респондентів (46,6%) також схиляються до думки, що «терпіти теперішнє становище вже просто неможливо».

Домінуючою емоцією стосовно нинішньої влади є розчарування (47,0%) і загалом негативні емоції суттєво переважають позитивні (91,7% проти 33,2%).

Основну відповідальність за соціально-економічну ситуацію в країні респонденти найчастіше (37,3%) покладають на Президента Володимира Зеленського.

Якби вибори Президента проводилися найближчим часом, то конфігурація другого туру залишилася б незмінною:  до другого туру знову потрапили б Володимир Зеленський з 19,5% та Петро Порошенко з 14,3%.

У разі проведення виборів до Верховної Ради найбільші шанси потрапити до парламенту мають 5 політичних партій:

  • «Слуга народу» (18,6%)
  • «Європейська Солідарність» (13,7%)
  • ОПЗЖ (11,5%)
  • «Батьківщина» (7,6%)
  • «Сила і честь» (5,7%)

Найбільш опозиційними політичними силами більша частина респондентів вважає партію «Європейська солідарність» (26,0%) та ОПЗЖ (23,2%).

 

Методологія опитування.

Вибірка: репрезентує доросле населення України (окрім Криму та  непідконтрольних територій (НПКТ) на Сході України) за такими показниками як стать, вік, регіон проживання та тип населеного пункту.

Обсяг вибірки: n=2000 респондентів.

 Метод опитування: CAТI з використанням планшетів.

Дати проведення польового етапу: 29 липня-3 серпня  2021 р.